Zpravodajství - přehled zpráv

Starší zprávy

O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem

Pátek, 14.1.2022

Městská doprava seniorů (MDS), která v Náchodě funguje od srpna 2019, se těší stále větší oblibě. Tato služba umožňuje přepravu náchodským občanům starším 65 let a držitelům průkazek ZTP, ZTP/P starších 18 let.

O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem

Máme před sebou další rok Boženy Němcové

Středa, 12.1.2022

Přesně před dvěma lety uplynulo 200 let od narození naší nejslavnější spisovatelky Boženy Němcové, která v Kladském pomezí prožila dětství a část svého mládí. Při této příležitosti vznikl projekt Božena 200 s ucelenou nabídkou putování naším regionem na místa spjatá s jejím životem i pozdější tvorbou. 21. ledna si připomeneme další významné jubileum, a to 160 let od spisovatelčina úmrtí.

Ratibořice_autor Tomáš Menec Ratibořice_autor Tomáš Menec

Muzeum BN_autor Tomáš Menec Muzeum BN_autor Tomáš Menec

Domek BN autor Tomáš Menec Domek BN autor Tomáš Menec

Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností pro rok 2022 zrušena

Úterý, 11.1.2022

Ministerstvo kultury, odbor památkové péče, oznamuje ve smyslu vládních opatření ohledně úspory finančních prostředků ze státního rozpočtu, že pro rok 2022 nebude vyhlášen program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností.

První náchodské miminko roku 2022

Čtvrtek, 6.1.2022

První náchodské miminko roku 2022 přišlo na svět v pondělí 3. ledna v 8:51 hodin a je jím chlapeček Matěj s mírami 3385 g a 48 cm.

První náchodské miminko roku 2022 První náchodské miminko roku 2022

Poskytovatelé ubytování v Náchodě jsou i v letošním roce osvobozeni od výběru poplatku z ubytování

Středa, 5.1.2022

Rada města Náchoda se na svém jednání 3. 1. 2022 zabývala výší sazby místního poplatku z ubytování. Pro rok 2021 nebyla sazba poplatku ve výši 20 Kč z důvodu koronavirové krize uplatňována a Zastupitelstvo města Náchoda schválilo v tomto kontextu znění příslušné vyhlášky - Obecně závazné vyhlášky č. 5/2020.

Akustická zkouška sirén

Středa, 5.1.2022

Ve středu 5. ledna 2022 proběhne ověření provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění v Královéhradeckém kraji.

Náchodský zpravodaj - leden

Úterý, 4.1.2022

Právě vyšel informační měsíčník pro občany města Náchoda na měsíc leden, který si také můžete přečíst v elektronické podobě.

Obálka NZ Obálka NZ

Dannyho kavárna v Beránku projde rekonstrukcí

Sobota, 1.1.2022

Na začátek nového roku 2022 máme dobrou zprávu. Město Náchod vyčlenilo finanční prostředky na rekonstrukci Dannyho kavárny v budově Městského divadla dr. J. Čížka.