Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
Opera v kině

Opera v kině


Letošní sezónu přenosů z Metropolitní opery zakončí světově proslulý dvojprogram - operami SEDLÁK KAVALÍR a KOMEDIANTI.

Vydáno: 21.4.2015   

 Dívčí válka

Dívčí válka


Přijďte se podívat dne – 20.5.2015 (středa) na představení Dívčí válka do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě, Masarykovo nám. 74. Začátek představen – 19:00hod.

Vydáno: 20.4.2015   

Balet v kině - IVAN HROZNÝ

Balet v kině - IVAN HROZNÝ


Populární epické drama, inspirované ruskou historií - baletní představení IVAN HROZNÝ s hudbou Sergeje Prokofjeva - uvedeme v neděli 19. dubna 2015 v 16,45 hodin.

Vydáno: 16.4.2015   

Divadlo v kině - O myších a lidech

Divadlo v kině - O myších a lidech


Z nejznámější divadelní scény světa vám promítněme v úterý 14. dubna 2015 v 18 hodin záznam slavné Steinbeckovy divadelní hry O MYŠÍCH A LIDECH.

Vydáno: 10.4.2015   

Předprodej vstupenek - MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ

Předprodej vstupenek - MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ


Předprodej vstupenek na " JAROSLAVA DUŠKA a NATAŠU BURGER v mimořádně úspěšné hře E. - E. Schmitta - MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ, které se koná ve středu 17. června 2015 od 19.00 hodin, zahajijeme od pondělí 30. 3. 2015.

Vydáno: 29.3.2015   

Další světová výstava z cyklu EXHIBITION ON SCREEN

Další světová výstava z cyklu EXHIBITION ON SCREEN


Světové malířství na plátnech kin pokračuje další zajímavou výstavou - DÍVKA S PERLOU A DALŠÍ DÍLA HOLANDSKÝCH MISTRŮ, která se uskutečnila v Muzeu Mauritshuis v Haagu.

Vydáno: 27.3.2015   

Klavírní oddělení vyrazilo do PolskaKlavírní oddělení vyrazilo do Polska

Klavírní oddělení vyrazilo do PolskaKlavírní oddělení vyrazilo do Polska


Žáci a učitelé klavirního oddělení ZUŠ Náchod se zúčastnili koncertu v Hudební škole Klodzko

Vydáno: 23.3.2015   

POZOR! Představení Žena za pultem 2 se dnes ruší!

POZOR! Představení Žena za pultem 2 se dnes ruší!


Představení Žena za pultem 2: Pult osobnosti, které bylo dnes (19. 3.) v rámci kulturní sezóny Náchodský SWING uvádí na programu v Městském divadle v Náchodě, se kvůli dnešnímu zranění Oldřicha Kaisera překladá.

Vydáno: 19.3.2015   

Přijďte s námi přivolat Jaro do Náchoda!

Přijďte s námi přivolat Jaro do Náchoda!


Na Smrtnou neděli 22. března od 16 hodin připravilo Středisko volného času Déčko tradiční průvod městem zakončený rozloučením se zimou vhozením Moreny do Metuje.

Vydáno: 18.3.2015   

Náchodské Pivobraní zveřejnilo letošní hudební hvězdu

Náchodské Pivobraní zveřejnilo letošní hudební hvězdu


Čtvrtý ročník stále oblíbenější akce, na které se každoročně prezentuje řada pivovarů a minipivovarů, se s podporou Města Náchoda uskuteční v sobotu 18. července na Masarykově náměstí.

Vydáno: 18.3.2015    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2015: 302252 návštěv