Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
Divadlo v kině - ZIMNÍ POHÁDKA

Divadlo v kině - ZIMNÍ POHÁDKA


Nejslavnější žijící odborník na Shakespeara - Sir Kenneth Branagh - se po Macbethovi vrací v hlavní roli romance ZIMNÍ POHÁDKA a vrací se i ke spolupráci s Oscarovou herečkou Judi Dench. Se svým novým souborem - The Kenneth Branagh Theatre Company - vás pozve ve čtvrtek 26. listopadu 2015 ve 20,15 hodin v satelitním přenosu do Londýna.

Vydáno: 23.11.2015   

Opera v kině  - LULU

Opera v kině - LULU


Jediným listopadovým přenosem z Metropolitní opery v New Yorku je opera Albana Berga LULU, vrcholné dílo operního expresionismu, která je považována za zásadní operní dílo první poloviny 20. století...

Vydáno: 20.11.2015   

Koncert v kině  ERIC CLAPTON

Koncert v kině ERIC CLAPTON


eden z nejlepších a nejrespektovanějších kytaristů všech dob - ERIC CLAPTON - v úchvatném koncertu, kterým oslavil své 70. narozeniny a padesát let na špici hudebního průmyslu. Ve čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 20,30 hodin Vás zveme na další koncert z cyklu "Koncerty v kině".

Vydáno: 16.11.2015   

Výstava v kině

Výstava v kině


UNIKÁTNÍ, VELKOLEPÉ A FASCINUJÍCI! Tak těmito superlativy je hodnocen filmový záznam, odkrývající impozantní sbírky umění sesbírané za více než 2 tisíce let a koncentrované v nádherných prostorách Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple.

Vydáno: 10.11.2015   

Koncert v kině  THE WHO

Koncert v kině THE WHO


Jedna z nejslavnějších rockových kapel histrorie - The Who - vystoupila v červnu v londýnském Hyde Parku. Záznam z tohoto koncertu + interview uvedeme v úterý 10. listopadu 2015

Vydáno: 9.11.2015   

Baletní představení z Moskvy - BALANCHINOVY DRAHOKAMY

Baletní představení z Moskvy - BALANCHINOVY DRAHOKAMY


Druhým letošním baletem z Moskvy z Bolšoje je "pravý drahokam" v repertoáru neoklasického baletu 20. století - DRAHOKAMY. Balet, který je pro tanečníky nesmírně náročný pro rozmanitost stylů, uvádíme v neděli 8. listopadu 2015 v 15,45 hodin.

Vydáno: 6.11.2015   

Přenosy z pokračují TANNHÄUSEREM

Přenosy z pokračují TANNHÄUSEREM


Raný operní skvost - romantickou operu TANNHÄUSER - divácky atraktivní podívanou s velkým množstvím působivých a známých částí i velmi náročnými pěveckými party, uvádíme v satelitním přenosu z New Yorku v sobotu 31. října 2015 již v 16,45 hodin.

Vydáno: 30.10.2015   

6.ročník Náchodských Dnů poezie začíná Vojnou

6.ročník Náchodských Dnů poezie začíná Vojnou


V pondělí 2.11. začíná již 6.ročník festivalu Náchodské Dny poezie.

Vydáno: 29.10.2015   

Koncert v kině  ROGER WATERS THE WALL

Koncert v kině ROGER WATERS THE WALL


ro mimořádný zájem opakujeme unikátní filmový počin člena legendární kapely Pink Floyd Rogera Waterse a filmaře Seana Evanse. Koncert ze tří měst, dvou kontinentů, 150 metrů dlouhé jeviště - a úchvatná hudební a vizuální show ... Uvádíme ve středu 21. října v 19,30 hodin.

Vydáno: 19.10.2015   

Výtvarná soutěž pro občany Náchodska

Výtvarná soutěž pro občany Náchodska


Téma letošního ročníku: Světlo. Odevzdávání prací: 1. 12. – 13. 12. 2015. Oficiální vyhlášení výsledků soutěže, včetně předání cen, proběhne v rámci vernisáže výstavy vybraných soutěžních prací dne 15. 1. 2016. Podrobné informace na www.gvun.cz, Facebook, na letácích (Městské informační centrum Náchod, Městská knihovna Náchod)

Vydáno: 19.10.2015    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2015: 815450 návštěv