Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
ADVENTNÍ PŘENOS RYBOVY ČESKÉ MŠE VÁNOČNÍ: HEJ MISTŘE!

ADVENTNÍ PŘENOS RYBOVY ČESKÉ MŠE VÁNOČNÍ: HEJ MISTŘE!


Koncert se uskuteční v sobotu 20. prosince 2014 ve 14,45 hodin.

Vydáno: 19.12.2014   

Informace o otevírací době GVUN v období Vánoc

Informace o otevírací době GVUN v období Vánoc


Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás informovat o otevírací době Galerie výtvarného umění v Náchodě v období Vánoc

Vydáno: 18.12.2014   

Živý Betlém již po dvacáté v Náchodě

Živý Betlém již po dvacáté v Náchodě


Již tradičně patří k vánočním svátkům v Náchodě Živý Betlém, který pořádá Středisko volného času Déčko Náchod letos již po dvacáté opět 25. prosince.

Vydáno: 15.12.2014   

Prosincový SWING přináší rozhovor s autorkou Kratochvilných vystřihovánek a Jankem Ledeckým

Prosincový SWING přináší rozhovor s autorkou Kratochvilných vystřihovánek a Jankem Ledeckým


Poslední letošní vydání časopisu Náchodský SWING je na odběrných místech. V prosincovém čísle si přečtete například rozhovor s Markétou Vránovou z Úpice, která je nejen učitelkou Základní umělecké školy, ale také autorkou celorepublikově oblíbených Kratochvilných vystřihovánek.

Vydáno: 8.12.2014   

V Náchodě se budou zpívat koledy spolu s celým Českem

V Náchodě se budou zpívat koledy spolu s celým Českem


Ve středu 10. prosince přesně v 18 hodin se sejdou lidé po celém Česku včetně Náchoda a budou společně zpívat vánoční koledy.

Vydáno: 5.12.2014   

Opera v kině - Lazebník sevillský

Opera v kině - Lazebník sevillský


Satelitní přenos z Metropolitní opery v New Yorku uvádíme v sobotu 22. listopadu 2014 v 18,45 hodin v italském originále s doprovodnými anglickými a českými titulky.

Vydáno: 20.11.2014   

Svatý Martin se po roce vrací do Náchoda

Svatý Martin se po roce vrací do Náchoda


V úterý 11. listopadu pořádá středisko volného času Déčko Náchod tradiční Martinské slavnosti, na které zavítá svatý Martin na bílém koni.

Vydáno: 8.11.2014   

Meda Mládková v náchodské knihovně

Meda Mládková v náchodské knihovně


Zveme Vás na setkání s paní Medou Mládkovou, které se uskuteční v pátek 7. listopadu ve studovně náchodské městské knihovny od 16 hodin.

Vydáno: 5.11.2014   

Zahájení Náchodských Dnů poezie

Zahájení Náchodských Dnů poezie


V sobotu 1.listopadu bude ve foyeru Jiráskova gymnázia Náchod k zažití první večer z celoměsíčního programu festivalu Náchodskéh Dny poezie.

Vydáno: 1.11.2014   

Opera v kině

Opera v kině


Nejúspěšnější opera v historii přímých přenosů z metropolitní opery!Nesmrtelný operní příběh vášně a zrady. Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury! Jedno z největších uměleckých děl vůbec! To je Bizetova opera CARMEN ...

Vydáno: 29.10.2014    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2014: 910359 návštěv