Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
Rarášci zvítězili v Hradci Králové

Rarášci zvítězili v Hradci Králové


V krajském kole celostátní soutěže školních dětských pěveckých sborů, jenž se konalo v pátek 22.4.2016 v krásném sále Filharmonie Hradec Králové, získali Rarášci ZUŠ Náchod 1. místo v kategorii II.

Vydáno: 25.4.2016   

Opera v kině - ROBERTO DEVEREUX

Opera v kině - ROBERTO DEVEREUX


Špičková sopranistka Sondra Radvanovsky jako Alžběta I. v Donizettiho opeře ROBERTO DEVEREUX. V dalších rolích Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień či Elīna Garanča. Uvádíme v sobotu 16. dubna 2016 v 18,45 hodin v přímém satelitním přenosu z New Yorku, tradičně s anglickými a českými titulky.

Vydáno: 15.4.2016   

Vernisáž výstavy věnované arch J. Letzelovi

Vernisáž výstavy věnované arch J. Letzelovi


Před 101 lety v japonské Hirošimě byl dostavěn Průmyslový palác (Atomový dóm) dle návrhu architekta Jana Letzela. Tento náchodský rodák je známý po celém světě, velkému uznání se stále těší i v milovaném Japonsku.

Vydáno: 11.4.2016   

Úspěch "smyčců" v krajském kole

Úspěch "smyčců" v krajském kole


Dne 7. 4. 2016 se konalo krajské kolo soutěže MŠMT - Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů. Naši žáci předvedli výkony hodny profesionálů a na základě toho přivezli skvělá ocenění a taktéž postupy do ústředního kola!!

Vydáno: 11.4.2016   

Wake hidden art up! - Probuďme zapomenuté výtvarné techniky!

Wake hidden art up! - Probuďme zapomenuté výtvarné techniky!


V termínu 1.-5.4. v Náchodě proběhl mezinárodní seminář věnovaný zapomenutým výtvarným technikám a jejich znovuzrození pro děti a mládež.

Vydáno: 8.4.2016   

Balet v kině -  DON QUIJOTE

Balet v kině - DON QUIJOTE


Balet DON QUIJOTE je klenotem klasického baletního repertoáru po celém světě. Jeho pravý domov je v Bolšoji, kde měl i svou premiéru. Tento temperamentní balet plný horkého španělského slunce, podle románu Miguela Cervantese, uvádíme v neděli 10. dubna 2016 v 16,45 hodin.

Vydáno: 8.4.2016   

Madame Butterfly - opera v kině

Madame Butterfly - opera v kině


Pucciniho tragická romance o střetu dvou lidských světů, patří v metropolitní opeře v New Yorku k nejoblíbenějším inscenacím...

Vydáno: 1.4.2016   

Vilém Jirsa - nejlepší Čech v mezinárodní soutěži

Vilém Jirsa - nejlepší Čech v mezinárodní soutěži


Velký úspěch žáků ZUŠ Náchod na IV. ročníku Mezinárodní soutěže PhDr. Josefa Micky ve hře na housle, která se konala pod záštitou Václava Hudečka.

Vydáno: 22.3.2016   

Zlaté CANTO

Zlaté CANTO


Dětský pěvecký sbor CANTO ZUŠ Náchod se v pátek 18.3.2016 zúčastnil krajského kola národní soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu, která se konala v krásných prostorách Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou.

Vydáno: 22.3.2016   

"Oblékněme Dannyho a jeho slečny"

"Oblékněme Dannyho a jeho slečny"


Odbor kultury, sportu a cest. ruchu MÚ a Regionální muzeum v Náchodě společně připravují výstavní síň věnovanou nejen J. Škvoreckému a jeho dílům.

Vydáno: 11.3.2016    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2016: 398246 návštěv