Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
Na náchodském zimním stadionu a v infocentru nově i platební kartou

Na náchodském zimním stadionu a v infocentru nově i platební kartou


Začátek letošního roku přinesl rozšíření možností plateb platebními kartami v městských zařízeních. Nově můžete platit pomocí platebních terminálů na zimním stadionu a v městském informačním centru v Náchodě.

Vydáno: 7.1.2017   

Živý Betlém se v Náchodě konat nebude!

Živý Betlém se v Náchodě konat nebude!


V letošním roce se nebude konat tradiční představení Živého betlému na Masarykově náměstí v Náchodě.

Vydáno: 18.12.2016   

Viktor Tomek do Akademie Versailes

Viktor Tomek do Akademie Versailes


Mladý houslista, žák ZUŠ Náchod ze třídy pana učitele Lukáše Janko, Viktor Tomek se zúčastnil konkurzu do orchestrální "Akademie Versaileles", jenž proběhl dne 4. listopadu 2016 na Pražské konzervatoři.

Vydáno: 5.12.2016   

Centrum Náchoda rozezní zvonky

Centrum Náchoda rozezní zvonky


Středem našeho krásného města je odedávna Masarykovo náměstí. Nesmíme ovšem zapomínat, že ve městě nalezneme mnoho dalších atraktivních míst, které si získávají svou oblíbenost nejen u místních rodáků.

Vydáno: 30.11.2016   

Canto absolutním vítězem Porta Musicae

Canto absolutním vítězem Porta Musicae


Dětský sbor Canto ZUŠ Náchod uspěl v XI. ročníku celostátní soutěže.

Vydáno: 18.11.2016   

Musica harmonica uspěla v mezinárodní konkurenci

Musica harmonica uspěla v mezinárodní konkurenci


Dne 5.11. 2016 se konal II. ročník soutěžního festivalu Mezinárodní akordeonové dny v Praze.

Vydáno: 16.11.2016   

Úspěch na písňové soutěži Bohuslava Martinů

Úspěch na písňové soutěži Bohuslava Martinů


Ve dnech 21.-23.10.2016 proběhl v Praze XIV. ročník této soutěže. Pořadatelem bylo Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy.

Vydáno: 14.11.2016   

7. ročník Náchodských Dnů poezie

7. ročník Náchodských Dnů poezie


V pátek 4.11.2016 společným večerem písničkáře, rockera a šamana Vladimíra Václavka a výtvarníka, básníka, performerka Petra Nikla začnou v Náchodě již 7.

Vydáno: 4.11.2016   

Kniha  Náchod včera a dnes II.

Kniha Náchod včera a dnes II.


Vážení Náchoďáci, když jsme před dvěma lety pro vás vytvořili první knihu historických fotografií doplněnou o dnešní pohled, nečekali jsme, jaký kladný ohlas u vás tento druh publikace vzbudí.

Vydáno: 14.10.2016   

Deník 1942 – 1945: Aby nic nebylo zapomenuto!

Deník 1942 – 1945: Aby nic nebylo zapomenuto!


Městská rada odsouhlasila a realizovala nákup dvanácti kusů publikace DENÍK 1942 – 1945 autora Michala Krause.

Vydáno: 11.10.2016    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2017: 85325 návštěv