Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
První místa ZUŠ Náchod v celostátních kolech

První místa ZUŠ Náchod v celostátních kolech


Ve dnech 6. - 8. května 2016 proběhlo celostátní kolo soutěže MŠMT v oboru akordeon sólo a komorní hra akordeonů.

Vydáno: 19.5.2016   

Zpěváci přivezli první místa z pěvecké soutěže Hradecký slavík

Zpěváci přivezli první místa z pěvecké soutěže Hradecký slavík


Krásná reprezentace na XXXII. ročníku pěvecké soutěže "Hradecký slavík".

Vydáno: 17.5.2016   

Vyhlášení výsledků Náchodské Prima sezóny 2016

Vyhlášení výsledků Náchodské Prima sezóny 2016


V pátek odpoledne se uskutečnilo v Malém sále Městského divadla Dr. J. Čížka slavnostní vyhlášení výsledků 19. ročníku festivalu studentské tvořivosti Náchodsá Prima sezóna.

Vydáno: 14.5.2016   

DĚTSKÁ PRIMA SEZÓNA - 12. 5. 2016 - na Masarykově náměstí

DĚTSKÁ PRIMA SEZÓNA - 12. 5. 2016 - na Masarykově náměstí


Studentský festival Náchodská Prima sezóna, který se letos od 9. do 14. května koná již po devatenácté, v sobě zahrnuje i jeden den věnovaný dětem od 3 do 15 let pod názvem Dětská Prima sezóna a letos se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. 2016.

Vydáno: 11.5.2016   

Náchodská Prima sezóna odstartovala vernisáží výstavy výtvarných prací

Náchodská Prima sezóna odstartovala vernisáží výstavy výtvarných prací


Vernisáží k výstavě výtvarných prací v Regionálním muzeu v Náchodě byl v pondělí 9. 5. oficiálně slavnostně zahájen 19. ročník festivalu studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna.

Vydáno: 10.5.2016   

Náchodská Prima sezóna opět ožije!

Náchodská Prima sezóna opět ožije!


Vážení kulturní přátelé, obecně prospěšná společnost Náchodská Prima sezóna prošla v uplynulém období několika zásadními změnami. Nejdůležitějším a zásadním krokem je převod společnosti pod ochranná křídla Města Náchoda.

Vydáno: 9.5.2016   

Talents for Europe

Talents for Europe


Dne 29.4. - 1.5. se žák ze třídy pana učitele Ladislava Michala - Vilém Jirsa, zúčastnil mezinárodní houslové soutěže Talents for Europe, která se konala na Slovensku, ve městě Dolný Kubín.

Vydáno: 4.5.2016   

Rarášci zvítězili v Hradci Králové

Rarášci zvítězili v Hradci Králové


V krajském kole celostátní soutěže školních dětských pěveckých sborů, jenž se konalo v pátek 22.4.2016 v krásném sále Filharmonie Hradec Králové, získali Rarášci ZUŠ Náchod 1. místo v kategorii II.

Vydáno: 25.4.2016   

Opera v kině - ROBERTO DEVEREUX

Opera v kině - ROBERTO DEVEREUX


Špičková sopranistka Sondra Radvanovsky jako Alžběta I. v Donizettiho opeře ROBERTO DEVEREUX. V dalších rolích Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień či Elīna Garanča. Uvádíme v sobotu 16. dubna 2016 v 18,45 hodin v přímém satelitním přenosu z New Yorku, tradičně s anglickými a českými titulky.

Vydáno: 15.4.2016   

Vernisáž výstavy věnované arch J. Letzelovi

Vernisáž výstavy věnované arch J. Letzelovi


Před 101 lety v japonské Hirošimě byl dostavěn Průmyslový palác (Atomový dóm) dle návrhu architekta Jana Letzela. Tento náchodský rodák je známý po celém světě, velkému uznání se stále těší i v milovaném Japonsku.

Vydáno: 11.4.2016    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2016: 478597 návštěv