Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

Kultura

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.


Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.


Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.


Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.
Kniha  Náchod včera a dnes II.

Kniha Náchod včera a dnes II.


Vážení Náchoďáci, když jsme před dvěma lety pro vás vytvořili první knihu historických fotografií doplněnou o dnešní pohled, nečekali jsme, jaký kladný ohlas u vás tento druh publikace vzbudí.

Vydáno: 14.10.2016   

Deník 1942 – 1945: Aby nic nebylo zapomenuto!

Deník 1942 – 1945: Aby nic nebylo zapomenuto!


Městská rada odsouhlasila a realizovala nákup dvanácti kusů publikace DENÍK 1942 – 1945 autora Michala Krause.

Vydáno: 11.10.2016   

Křest publikace Náchod včera a dnes

Křest publikace Náchod včera a dnes


Je to už dávno, dnes již více než deset let, kdy jsme společně s ostatními členy fotoklubu zahájili práci na společném projektu Náchod včera a dnes.

Vydáno: 7.10.2016   

Zbabělci v náchodském divadle - již ve čtvrtek 29. září

Zbabělci v náchodském divadle - již ve čtvrtek 29. září


S prvním, nejznámějším a nejlepším románem Josefa Škvoreckého to od samého začátku nebylo jednoduché.

Vydáno: 26.9.2016   

ŠPRINGL - slavnostní naražení

ŠPRINGL - slavnostní naražení


Pivovar PRIMÁTOR zve všechny příznivce náchodského piva na slavnostní naražení sudu speciálního piva ŠPRINGL, které proběhne ve čtvrtek 22. září v 15 hodin na náměstí před radnicí.

Vydáno: 20.9.2016   

Vilma Cibulková zazáří v Beránku jako Leni

Vilma Cibulková zazáří v Beránku jako Leni


Herecký výkon v titulní roli oceněný Thalií si můžete vychutnat už v úterý 13. září v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

Vydáno: 12.9.2016   

Decennium Náchodských Kuronských slavností

Decennium Náchodských Kuronských slavností


Již deset let trvá tradice pořádání Náchodských Kuronkých slavností, kdy v prvním zářijovém týdnu ožije město i zámek kulturním ruchem.

Vydáno: 29.8.2016   

Se starostou do pevnosti

Se starostou do pevnosti


Město Náchod ve spolupráci s Regionálním muzeem v Náchodě připravilo opět po roce pro návštěvníky Pevnosti Dobrošov speciální prohlídky, kdy průvodcem v podzemních prostorech srubů Zelený a Můstek se na jeden den stane starosta Města Náchoda, pan Jan Birke.

Vydáno: 17.8.2016   

Letní filmový dvorek v Láry Fáry

Letní filmový dvorek v Láry Fáry


Přijďte strávit příjemný večer s kvalitním filmem do náchodské kavárny Láry Fáry, Hurdálkova 371! Začátky vždy ve 20.00. Deky a občerstvení zajištěno!

Vydáno: 21.7.2016   

Festival polské a české písně Kudowa-Zdrój

Festival polské a české písně Kudowa-Zdrój


Nejvyšší lidskou hodnotou je kultura. Jean Monnet, autor myšlenky evropské integrace, prohlásil, že kdyby měl Evropskou unii znovu budovat od začátku, začal by kulturou

Vydáno: 20.7.2016    
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2016: 1027887 návštěv