Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

25.1.2016   Město Náchod a Regionální muzeum v Náchodě vyzývají obyvatele ke sbírce - "Oblékněme Dannyho a jeho slečny"


Město Náchod a Regionální muzeum v Náchodě vyzývají obyvatele ke sbírcePracovníci odboru kultury, sportu a cestovního ruchu MěÚ Náchod připravují v přízemí Staré radnice na Masarykově náměstí síň věnovanou mimo jiné Josefu Škvoreckému a jeho dílu. Po stavebním dokončení síně zde město ve spolupráci s muzeem chce zhmotnit nejznámější postavu Škvoreckého děl a to Dannyho Smiřického a jeho slečny. Aby představa byla co možná nejautentičtější, tak by město a muzeum rádo již nyní požádalo o darování dobového oblečení - tedy mužských a ženských šatů a doplňků z období protektorátu. S výběrem a určením šatů z Vašich šatníků rádi pomohou kurátoři muzea a licencovaná restaurátorka textilu paní Zuzana Červenková. Ti budou v průběhu roku vybírat z přinesených předmětů a ve vyhlášených termínech rádi osobně poradí a zodpoví Vaše dotazy. Získané předměty budou průběžně vystaveny ve zmíněné síni a poté budou uloženy v depozitáři textilu Regionálního muzea v Náchodě. Počítáme s obměnami a aktualizacemi výstavy a tak máme zájem o letní i zimní oblečení, pracovní i vycházkové oblečení, plavky, doplňky, spodní prádlo, klobouky, kabelky, boty apod.

Oblečení prosím přinášejte již nyní v otvíracích hodinách do muzea nebo informačního centra na náměstí - vždy se jménem dárce a kontaktem, nebo ve vyhlášených termínech na osobní konzultace s restaurátorkou a kurátory. 

První schůzka s restaurátorkou textilu Zuzanou Červenkovou a kurátory muzea proběhne 23. února 2016 v přednáškovém sále muzea v 1. patře Staré radnice (čp. 1) na Masarykově náměstí v Náchodě od 15.00 do 16.00 hodin.  

Za Váš zájem a podporu předem děkujeme!

 
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2017: 89547 návštěv