Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

1.2.2016   Dobrodružná cesta za vysvědčením


 Žáci druhých tříd ZŠ T. G. Masaryka v Náchodě zažili 28. 1.  2016  nevšední den. Vysvědčení samo o sobě představuje pro mnohé děti důvod k radosti a velkému očekávání. Když se však předávání vysvědčení navíc spojí s netradičním výšlapem do „Pekla" plným překvapení, není se co divit, že nejeden žák už nemohl samou nedočkavostí dospat.

     První zastavení na Lipí vyvolalo na dětských tvářích úsměvy. Čekala nás totiž návštěva ochočených lam, které velmi uvítaly šustění dětských batůžků a následné vytahování mrkviček a jablíček, na kterých si lamy pěkně smlsly. A zatímco lamy spokojeně přežvykovaly, děti se o těchto zvířatech dozvídaly řadu zajímavých informací.

     A jedeme dál! Od lam jsme již svižně vykročili přímo do Pekla. Děti si cestou lámaly hlavu, co že nás tam asi bude čekat za překvapení? S čerty přeci nejsou žádné žerty a v Pekle se to jimi bude určitě jenom hemžit...A vida. Taky že ano. Vysvědčení dětem předával čertík, který v někom budil obavy a jiní se zase projevili jako rození „nebojsové". Nakonec však všichni dostali čertovskou medaili jako důkaz, že předávání vysvědčení proběhlo skutečně v Pekle.

     Jako sladká tečka za naším dobrodružstvím posloužil výborný zmrzlinový pohár se šlehačkou a takto posilnění jsme se vydali zpět do školy. Prožili jsme nádherný den a na „čertovské" vysvědčení asi jen tak hned nezapomeneme. Už teď se ale těšíme, jaké překvapení nás čeká na konci školního roku...

                                                                

Mgr. Ivana Maršíková,

Mgr. Ivana Nováková                                          

 
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2017: 89547 návštěv