1.2.2016   Dobrodružná cesta za vysvědčením

Žáci druhých tříd ZŠ T. G. Masaryka v Náchodě zažili 28. 1.  2016  nevšední den. Vysvědčení samo o sobě představuje pro mnohé děti důvod k radosti a velkému očekávání. Když se však předávání vysvědčení navíc spojí s netradičním výšlapem do „Pekla" plným překvapení, není se co divit, že nejeden žák už nemohl samou nedočkavostí dospat.

První zastavení na Lipí vyvolalo na dětských tvářích úsměvy. Čekala nás totiž návštěva ochočených lam, které velmi uvítaly šustění dětských batůžků a následné vytahování mrkviček a jablíček, na kterých si lamy pěkně smlsly. A zatímco lamy spokojeně přežvykovaly, děti se o těchto zvířatech dozvídaly řadu zajímavých informací.

A jedeme dál! Od lam jsme již svižně vykročili přímo do Pekla. Děti si cestou lámaly hlavu, co že nás tam asi bude čekat za překvapení? S čerty přeci nejsou žádné žerty a v Pekle se to jimi bude určitě jenom hemžit...A vida. Taky že ano. Vysvědčení dětem předával čertík, který v někom budil obavy a jiní se zase projevili jako rození „nebojsové". Nakonec však všichni dostali čertovskou medaili jako důkaz, že předávání vysvědčení proběhlo skutečně v Pekle.

Jako sladká tečka za naším dobrodružstvím posloužil výborný zmrzlinový pohár se šlehačkou a takto posilnění jsme se vydali zpět do školy. Prožili jsme nádherný den a na „čertovské" vysvědčení asi jen tak hned nezapomeneme. Už teď se ale těšíme, jaké překvapení nás čeká na konci školního roku...

Mgr. Ivana Maršíková,

Mgr. Ivana Nováková