Aktuality - město

V rámci projektu Školka hrou bylo proškoleno na 1500 pedagogů mateřských škol

Projekt Školka hrou je správnou cestou k pojetí předškolního vzdělávání jako prvního článku vzdělávacího systému, shodují se pedagogové, kteří absolvovali školení v rámci metodických dnů.

Vydáno: 27.5.2016

Místostarosta Miroslav Brát besedoval se studenty gymnázia v rámci projektu Živá knihovna

V Náchodě proběhl 26. května projektový den „Aktivuj se s Erasmem+“, v rámci něhož se uskutečnil i koncept Živé knihovny.

Vydáno: 27.5.2016

V Náchodě probíhá měření stavu a kvality ovzduší u mezinárodní komunikace v centru města

Na základě podnětu členů Zastupitelstva města Náchoda, bude ve dnech 23. a 24. května 2016 provedeno měření stavu a kvality ovzduší u mezinárodní komunikace I/33, která prochází centrem našeho města.

Vydáno: 23.5.2016

Zprávičky z Masaryčky

Dvě slova, která takřka v každém deváťákovi, rodiči či učiteli vyvolávají řadu emocí – od obav, přes zmatek, zklamání, radost, až po úlevu, klid a pohodu.

Vydáno: 23.5.2016

Dohody o spolupráci na česko-polských projektech podepsány

Ve čtvrtek 19. května 2016 dopoledne se na radnici v Náchodě sešli zástupci měst Náchod, Hronov, Kudowa-Zdrój a Duszniky-Zdrój.

Vydáno: 20.5.2016

Čínská velvyslankyně zavítala do Náchoda

V pondělí 16. května 2016 zavítala do Náchoda velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Keqing.

Vydáno: 18.5.2016

Děti ze speciálních škol a stacionářů se sešly v náchodském Beránku

Dnes dopoledne zaplnily sál Městského divadla dr. J. Čížka v Náchodě děti ze speciálních škol a stacionářů z Královéhradeckého kraje.

Vydáno: 13.5.2016

O víkend bude náchodský zimní stadion patřit mažoretkám

O víkendu 14. a 15. května se uskuteční na Zimním stadionu v Náchodě MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V MAŽORETKOVÉM SPORTU.

Vydáno: 12.5.2016

Restaurování vitrážových oken radnice čp. 40 v Náchodě

Město Náchod provádí během roku řadu investičních akcí. Neméně důležité jsou opravy a údržba majetku, které město vlastní, ať už jde o školy, školky nebo další budovy. jako například historická budova radnice na Masarykově náměstí, ve které v těchto týdnech dochází k restaurování vitrážových oken.

Vydáno: 12.5.2016

Místostarostka Pavla Maršíková dnes zahájila okresní kolo soutěže Mladých zdravotníků

Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky. Soutěž je rozdělena na dvě části - pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně.

Vydáno: 11.5.2016

Oblastní nemocnice Náchod se tento rok zapojuje do projektu Světový den hypertenze

Přijďte si změřit svůj krevní tlak do náchodské, rychnovské a broumovské nemocnice v úterý 17. května 2016 od 8 do 12 hodin ZDARMA i s konzultací!

Vydáno: 11.5.2016

Tesaři z náchodské stavebky vybojovali bronz

I v letošním roce se zástupci Vyšší odborné a Střední průmyslové školy arch. Jana Letzela v Náchodě prosadili na Mistrovství České republiky cechu klempířů, tesařů a pokrývačů.

Vydáno: 10.5.2016

Vítězslava zkrášlí prostor před galerií

Místostarosta Miroslav Brát se setkal v prostorách Galerie výtvarného umění v Náchodě se ředitelem tohoto kulturního stánku Mgr. Janem Kapustou a akademickým sochařem Arnoldem Bartůňkem.

Vydáno: 10.5.2016

Jan Birke převzal hasičské vyznamenání

V neděli 8. května 2016 u příležitiosti Dne kraje a za účasti představitelů všech složek Integrovaného záchranného systému převzal starosta Náchoda Jan Birke záslužnou medaili Krajského sdružení hasičů Královéhradeckého kraje.

Vydáno: 9.5.2016

Den vítězství a památku padlých vojáků si dnes připomněli i v Náchodě

Představitelé města Náchoda si dnes podobně jako na mnoha místech naší země připomněli 71. výročí od konce 2. světové války.

Vydáno: 9.5.2016

Náchodské školství jako jednota v rozmanitosti

Povinností zřizovatele škol je vytvářet rovné podmínky pro výchovu a vzdělávání všech dětí ve městě, a to bez ohledu, kterou školu děti navštěvují.

Vydáno: 6.5.2016

Nové chodníky na Lipí zajistí lepší přístup k autobusové zastávce

Již v loňském roce byla v příměstské části Lipí vybudována nová autobusová zastávka včetně schodiště.

Vydáno: 5.5.2016

Energetický regulační úřad informuje

Energetický regulační úřad (ERÚ) na základě své působnosti vymezené energetickým zákonem chrání oprávněné zájmy zákazníků a spotřebitelů v energetických odvětvích a zároveň oprávněné zájmy držitelů licencí, jejichž činnost podléhá regulaci.

Vydáno: 29.4.2016

Zápis do mateřských škol pro rok 2016/2017

Zápis do náchodských mateřských škol se uskuteční ve dnech 2. a 3. května 2016 od 9.00 do 15.00 hod.

Vydáno: 27.4.2016

Otvírání jezírka v MŠ Komenského

Dnešní „Den Země“oslavila naše mateřská škola akcí „Vypouštění rybiček“ do jezírka na školní zahradě.

Vydáno: 25.4.2016