Aktuality - město

Centrum Náchoda rozezněly zvonky

Středem našeho krásného města je odedávna Masarykovo náměstí. Nesmíme ovšem zapomínat, že ve městě nalezneme mnoho dalších atraktivních míst, které si získávají svou oblíbenost nejen u místních rodáků.

Vydáno: 2.12.2016

Náchodský zpravodaj - prosinec

Právě vyšel informační měsíčník pro občany města Náchoda na měsíc prosinec, který si také můžete přečíst v elektronické podobě.

Vydáno: 1.12.2016

Polsko-česká konference

V pátek 25. listopadu Fundacja Qdowa a SVČ Déčko Náchod pořádaly závěrečnou konferenci projektu Česko-polský kulturní most, která se konala v Kudowském centru kultury a sportu.

Vydáno: 30.11.2016

Výrobní družstvo Sněžka Náchod bylo zařazeno mezi 100 nejlepších firem České republiky roku 2016

V letošním ročníku prestižní podnikatelské soutěže Českých 100 nejlepších, jejíž výsledky byly slavnostně vyhlášeny za účasti představitelů vlády, politické reprezentace a významných hostů v pátek 25. listopadu ve Španělském sále Pražského hradu...

Vydáno: 29.11.2016

Nejstarší občanka Náchoda oslavila 104. narozeniny

V pátek, 25. listopadu 2016 oslavila náchodská občanka, paní Štěpánka Faltejsková životní jubileum a to své 104. narozeniny.

Vydáno: 28.11.2016

Válečná anabáze, která skončila v Náchodě

V nedávné době město Náchod zakoupilo patnáct kusů publikace autora Michala Krause DENÍK 1942-1945 a věnovalo je trojici svých základních škol (s II. vzdělávacím stupněm).

Vydáno: 28.11.2016

Město Náchod má nový vizuál / novou moderní značku

Náchodští radní rozhodli v květnu letošního roku o zpracování nového loga města Náchoda. Městu již dlouho chyběla „značka“ vystihující jeho charakter i ráz okolní krajiny. Moderní logo zlepší propagaci města především v oblasti cestovního ruchu.

Vydáno: 25.11.2016

Park za hotelem U Města Prahy zcela uzavřen

Vážení občané, park za hotelem U Města Prahy byl zhotovitelem Alprim CZ s.r.o. z bezpečnostních důvodů zcela uzavřen.

Vydáno: 23.11.2016

Nový betlém na Masarykově náměstí

Pro letošní sváteční čas se mohou občané a návštěvníci Náchoda potěšit novým betlémem, který byl právě dnes instalován na Masarykově náměstí.

Vydáno: 23.11.2016

Do náchodské nemocnice míří fyzioterapeuti ze sousedního Polska

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke a místopředsedy představenstva Oblastní nemocnice Náchod Lukáše Hartwicha byla v pondělí 21. 11. 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi.

Vydáno: 21.11.2016

Náchodští dobrovolní hasiči převzali novou cisternu, budou jezdit Scanií

Náchodští dobrovolní hasiči slavnostně převzali v sobotu dopoledne na Masarykově náměstí před budovou radnice novou cisternovou automobilovou stříkačku.

Vydáno: 19.11.2016

Sokolská akademie

V náchodské sokolovně proběhla 17. listopadu slavnostní Sokolská akademie, která ve více než hodinovém bloku předvedla sportovní i taneční vystoupení.

Vydáno: 18.11.2016

17. listopad v Náchodě

Státní svátek, 17. listopad, je dnem, kdy si připomínáme události roku 1989, které se staly symbolem boje za svobodu a demokracii v novodobé historii naší země.

Vydáno: 17.11.2016

Let´s Save Safe Cyberspace

V termínu 10. až 13. listopadu v Náchodě proběhl mezinárodní seminář věnovaný nástrahám internetové reality a ochraně dětí a mládeže, nazvaný „ Let´s Save Safe Cyberspace“.

Vydáno: 16.11.2016

Investiční akce ve městě finišují, nový most v Bělovsi dnes zprůjezdněn

Podzimní měsíce se každoročně nesou v duchu dokončování všech stavebních prací a to se týká i mnoha investičních akcí města Náchoda.

Vydáno: 11.11.2016

Náchodské mezioborové dny zahájili také představitelé města

Dnešního zahájení odborné konference v náchodském Beránku se vedle předsedy představenstva Oblastní nemocnice Náchod, a. s., Ing. Zbyňka Chotěborského a náměstka léčebné péče prim. MUDr. Miroslava Švábla zúčastnili i zástupci města - místostarostka Ing. Pavla Maršíková a radní MUDr. Edita Nováková.

Vydáno: 10.11.2016

Náchodské mezioborové dny opět v Beránku

Ve dnech 9. – 11. listopadu 2016 se v prostorech Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě uskuteční již po jedenácté odborná konference pro zdravotníky s názvem Náchodské mezioborové dny (NMD).

Vydáno: 9.11.2016

Po stopách loupežníků aneb listopadová výprava

To, že v Arše během celého roku probíhají nejrůznější výpravy po okolí, už je celkem běžné. Tyto výpravy pro děti docházející do Archy pořádají buď pracovníci, nebo starší děti (10 – 18 let) pro ty mladší.

Vydáno: 9.11.2016

Starosta Náchoda na návštěvě partnerského města Bauska v Lotyšsku

V neděli 6. listopadu 2016 navštívil starosta Náchoda Jan Birke společně s předsedou vlády ČR Bohuslavem Sobotkou partnerské město Bauska

Vydáno: 6.11.2016

V Bělovsi započaly práce na průzkumných vrtech pro získání nových zdrojů minerálky

Město Náchod je po čtvrt století trvající patové situaci v lázeňském místě Běloves na začátku nové cesty k obnovení lázeňství a využívání zdrojů minerálních vod v této historicky významné lázeňské lokalitě.

Vydáno: 4.11.2016