Aktuality - město

Náchod a Klodzko  spojí iniciativa projektu Od Adrie k Baltu

Náchod a Klodzko spojí iniciativa projektu Od Adrie k Baltu

Náchodem od nepaměti procházely historické obchodní i obecně civilizační trasy. Je to nejen místo, které tvoří bránu do sousedního Polska, ale je zároveň i součástí středoevropských tras z jižní Evropy k Baltskému moři.

Vydáno: 13.1.2017

Japonská návštěva v Náchodě

V pondělí 9. ledna 2017 přijal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček japonského ministra zahraničí Fumia Kišidu, jehož návštěva Prahy navazuje na návštěvu sněmovní delegace v Japonsku v roce 2015.

Vydáno: 12.1.2017

Pracovní setkání k česko – polskému projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS

Na náchodské radnici se uskutečnilo pracovní setkání, které do zasedací síně přivedlo kromě zástupců města Náchoda i představitele samospráv Hronova a polských měst Kudowa Zdrój a Duszniki.

Vydáno: 12.1.2017

Městská policie Náchod vyzývá řidiče k ohleduplnosti

S přívalem sněhu v zimním období souvisejí pochopitelně komplikace na všech komunikacích nejen ve městě. Právě ve městě však situaci ještě více komplikují neukáznění řidiči.

Vydáno: 11.1.2017

Holčička Viktorie je první náchodskou občankou

První náchodské miminko se narodilo už v neděli 1. ledna 2017 v 9:24 hodin a je jím holčička Viktorie s mírami 2670 gramů a 48 centimetrů.

Vydáno: 2.1.2017

Náchod v roce 2016 ušetřil díky výběrovým řízením více než 20 milionů korun

Město Náchod čeká v příštím roce realizace investic v rekordním objemu více než 220 milionů korun.

Vydáno: 28.12.2016

Nová zvonkohra bude v období Vánoc hrát od 8 do 20 hodin

Přejeme krásné Vánoce všem Náchoďákům a nejen jim...

Vydáno: 25.12.2016

Vánoční setkání ředitelů náchodských základních  škol

Vánoční setkání ředitelů náchodských základních škol

Ředitel ZŠ Komenského Mgr. František Majer byl iniciátorem neformálního vánočního setkání ředitelů náchodských základních škol, na které pozval rovněž bývalého dlouholetého ředitele této školy Mgr. Ladislava Dománě a místostarostu Miroslava Bráta jako zástupce zřizovatele náchodských základních škol – města Náchoda.

Vydáno: 22.12.2016

Základní škola na Babí má novou půdní vestavbu - zpříjemní život učitelkám i žákům

Město Náchod každoročně investuje nemalé finanční prostředky do náchodských škol. Jednou z největších letošních investic byla realizace půdní vestavby v základní škole na Babí.

Vydáno: 21.12.2016

Rekonstrukce vodárenských objektů v letech 2010–2016

Do roku 2010 společnost Vodovody a kanalizace Náchod, a. s., nevěnovala příliš pozornosti stavebním úpravám na stávajících vodárenských objektech, jako jsou vodojemy a čerpací stanice.

Vydáno: 20.12.2016

Vánoční setkání v Domově pro seniory Marie

V pátek 16. prosince 2016 navštívili klienty Domova pro seniory Marie, starosta Jan Birke a místostarostka Ing. Pavla Maršíková.

Vydáno: 17.12.2016

Podnikatelské dopoledne v DS MARIE

Klub mladých podnikatelů v Náchodě dne 14.12. 2016 dopoledne bavil seniory v DS.

Vydáno: 15.12.2016

Městské divadlo dr. J. Čížka v Náchodě bude mít od ledna novou ředitelku

Na pozici ředitelky Městského divadla dr. J. Čížka končí po na vlastní žádost k 31. prosinci 2016 letošního roku paní Irena Kochová.

Vydáno: 13.12.2016

Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce

V závěru minulého týdne byly zveřejněny podpořené projekty a projektové záměry v rámci Interregu V-A (2016).

Vydáno: 12.12.2016

S košem dárků do domova důchodců

Místostarostové Ing. Pavla Maršíková a Miroslav Brát se vypravili do Domova důchodců Náchod, aby každého ze zdejšího obyvatel obdarovali balíčkem od města Náchoda.

Vydáno: 8.12.2016

Jak bude nová unikátní zvonkohra na Karlově náměstí hrát?

Po pečlivém průzkumu a na základě vašich ohlasů bylo rozhodnuto o tom, že zvonkohra bude hrát v každou celou hodinu v době od 9 do 18 hodin ve všedních dnech i o víkendech.

Vydáno: 6.12.2016

Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda

V pondělí 5. prosince 2016 vedení města Náchoda společně s vícepremiérem a náchodským zastupitelem Pavlem Bělobrádkem a za účasti dodavatele stavby slavnostně otevřeli nový most přes řeku Metuji v Náchodě-Bělovsi.

Vydáno: 5.12.2016

Centrum Náchoda rozezněly zvonky

Středem našeho krásného města je odedávna Masarykovo náměstí. Nesmíme ovšem zapomínat, že ve městě nalezneme mnoho dalších atraktivních míst, které si získávají svou oblíbenost nejen u místních rodáků.

Vydáno: 2.12.2016

Náchodský zpravodaj - prosinec

Právě vyšel informační měsíčník pro občany města Náchoda na měsíc prosinec, který si také můžete přečíst v elektronické podobě.

Vydáno: 1.12.2016

Polsko-česká konference

V pátek 25. listopadu Fundacja Qdowa a SVČ Déčko Náchod pořádaly závěrečnou konferenci projektu Česko-polský kulturní most, která se konala v Kudowském centru kultury a sportu.

Vydáno: 30.11.2016