Aktuality - město

Nové parkoviště v Sokolské ulici už zanedlouho ocení především rodiče prvňáčků

Ulice Sokolská nedaleko centra Náchoda se během prázdnin proměnila k nepoznání. V průběhu července a srpna zde společnost SILVAGRO s. r. o. z Horních Rybníků vybudovala nové parkoviště a opravy se dočkaly také přilehlé chodníky.

Vydáno: 24.8.2016

Místostarosta Miroslav  Brát jednal se zástupci Gminy Nowa Ruda

Místostarosta Miroslav Brát jednal se zástupci Gminy Nowa Ruda

Na návštěvu Gminy Nowa Ruda se vypravila z Náchoda malá delegace vedená místostarostou Miroslavem Brátem.

Vydáno: 24.8.2016

Sportovní odpoledne v Domově pro seniory Marie

V pondělí 15. srpna 2016 se v Domově pro seniory Marie uskutečnilo tradiční sportovní odpoledne. Pro klienty bylo připraveno šest disciplín.

Vydáno: 22.8.2016

Na řadu přicházejí chodníky

„Na řadu přicházejí chodníky“ - stavební práce na opravě průtahu Náchoda pokračují, na rekonstrukci komunikace plynule navazuje oprava chodníků

Vydáno: 19.8.2016

Odstávka vody

Ve čtvrtek 18.8.2016 bude v Náchodě v ul. Běloveská od býv. ČEDOKu až po býv. restauraci "Skleník" v době 8 - 11 hod. pro domy situované podél silnice, uzavřena voda z důvodu rekonstrukce vodovod. řádu.

Vydáno: 17.8.2016

Poutní mše a svěcení Vavřineckého chleba

10. srpen je dnem, kdy svůj svátek slaví svatý Vavřinec – patron archivářů, knihovníků, kuchařů a koželuhů, jeden z patronů města Řím, jehož jméno nosí i dominanta náchodského Masarykova náměstí – kostel sv. Vavřince.

Vydáno: 15.8.2016

Návštěva z polského města Ziebice

Místostarostové Miroslav Brát a Ing. Pavla Maršíková uvítali 4. srpna v prostorách náchodské radnice delegaci z polského města Ziebice.

Vydáno: 5.8.2016

Kameny zmizelých připomínají oběti holocaustu

Náchod se 2. srpna 2016 připojil k projektu Kameny zmizelých. V dnešnímu datu najdete Kameny zmizelých v téměř dvou desítkách evropských zemí.

Vydáno: 3.8.2016

Vojenská historie i současnost na Dobrošově

Poslední červencový víkend patřil v areálu prvorepublikového československého opevnění na Dobrošově prezentaci vojáků Armády ČR, klubů vojenské historie a dalších subjektů s cílem získání finančních prostředků pro Vojenský fond solidarity.

Vydáno: 1.8.2016

Dopravní hřiště v Bělovsi se opět otevřelo veřejnosti a nabízí nové vyžití

Začátkem letošních prázdnin se pracovníci dopravního hřiště pustili za pomoci Dopravního značení Náchod, s.r.o., do rozsáhlé výměny téměř 100 kusů dopravních značek.

Vydáno: 30.7.2016

Obměna vozového parku náchodských hasičů i nadále pokračuje

Náchodským hasičům bylo předáno nové výjezdové vozidlo, které putovalo do hasičského družstva Náchod-Babí.

Vydáno: 23.7.2016

Kytice pro Josefa Krapku – Náchodského

Místostarostové Miroslav Brát a Ing. Jan Čtvrtečka položili kytici u památníku Josefa Krapky – Náchodského na Pavlišově.

Vydáno: 21.7.2016

Stavbaři budou v Náchodě pracovat i ve večerních hodinách

Ve středu 20. července, tedy třetí den od zahájení opravy průtahu Náchoda, se starosta Jan Birke sešel se zástupci investora stavby - Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správy Hradec Králové - ředitelem Markem Novotným, sdružení zhotovitelů v čele se společností EUROVIA CS, a. s. - Michalem Šumpíkem a dopravním inženýrem Policie ČR Davidem Kultem ...

Vydáno: 21.7.2016

Venkovní tělocvična na Lipí je kompletní

V těchto dnech byla dokončena instalace fitness strojů v příměstské části Náchoda Lipí, která byla zahájena již v loňském roce osazením tří stanovišť.

Vydáno: 15.7.2016

Dobrá zpráva pro obyvatele sídliště u nemocnice v Náchodě

Obyvatelé sídliště u nemocnice mohou využívat nově opravené přístupové cesty. V červenci byla totiž dokončena oprava komunikace pro pěší v ulici Pod Rozkoší ve Starém Městě.

Vydáno: 13.7.2016

Dobrošovské dřevobraní

V areálu pevnosti Dobrošov se v termínu od 9. do 10. července uskutečnilo Dobrošovské dřevobraní – originální dřevořezbářské sympozium.

Vydáno: 11.7.2016

Březinka se chystá na léto

S blížícím se koncem školního roku přibyla členům Klubu vojenské historie Náchod práce, neboť se kromě návštěvníků v běžných otevíracích dnech museli věnovat i objednaným výpravám, které tradičně zařazují objekty Běloveského pevnostního skanzenu do programu školních výletů.

Vydáno: 5.7.2016

Oprava železničního přejezdu v Náchodě-Bělovsi

Z důvodu opravy povrchu vozovky v místě železničního přejezdu v Bělovsi, v ulici Kladské, bude v pondělí 11. července 2016 v době od 6:00 do cca 14:00 hodin tato část komunikace zcela uzavřena.

Vydáno: 5.7.2016

Víte co je "edukační věž"?

…systém otočných destiček s oboustranným plnobarevným potiskem, který vždy na 12 destičkách zobrazuje čtyři různá témata.

Vydáno: 1.7.2016

Náchodský zpravodaj - červenec - srpen

Právě vyšel informační měsíčník pro občany města Náchoda na měsíc - červenec - srpen, který si také můžete přečíst v elektronické podobě.

Vydáno: 1.7.2016