Odbor investic a rozvoje města

Starší zprávy

Veřejné osvětlení Náchod, lokalita Klínek – 1. etapa

Čtvtek, 20.06.2024

V tomto týdnu byly zahájeny práce na realizaci nového veřejné osvětlení v ulici Na Klínku a Trojická.

Situační plán Situační plán

ilustrační foto ilustrační foto

Spolkový dům je otevřen pro veřejnost

Středa, 01.05.2024

Ve středu 1. května 2024 byl za účasti velvyslance Japonska v ČR J. E. NAGAOKA Kansuke, vedení města Náchoda, autora návrhu stavby (architektonická kancelář – Tomáš Vymetálek Architects s.r.o.), zhotovitele (Průmstav Náchod s.r.o.), náchodských radních, hostů a všech, kteří se na stavbě podíleli, slavnostně otevřen Spolkový dům v Hurdálkově ulici v centru Náchoda. Od 13 do 16 hodin byly všechny prostory nového Spolkového domu zpřístupněny veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří.

Spolkový dům je otevřen pro veřejnost Spolkový dům je otevřen pro veřejnost

Město Náchod v letošním roce plánuje výstavbu nového chodníku podél silnice III/30413 ul. Krkonošská.

Úterý, 30.04.2024

V současné době je v místě navrhovaného chodníku převážně travnatá krajnice silnice III/30413. Silnice III/30413 je v dotčeném úseku vedena přímo a je široká cca 6,5 m s krajnicemi.

Výstavba nového chodníku podél silnice III/30413 ul. Krkonošská. Výstavba nového chodníku podél silnice III/30413 ul. Krkonošská.

Tenisová hala a rekonstrukce tenisového areálu v Náchodě-Bělovsi

Čtvtek, 18.04.2024

Za účasti vedení města Náchoda a členů Tenisového klubu bylo ve středu 17. dubna předáno staveniště pro výstavbu nové tenisové haly v Náchodě-Bělovsi zhotoviteli – zástupcům firmy STAKO Červený Kostelec, s.r.o.

Tenisová hala a rekonstrukce tenisového areálu v Náchodě-Bělovsi Tenisová hala a rekonstrukce tenisového areálu v Náchodě-Bělovsi

Nové zázemí pro cestující na Dobrošově

Pátek, 10.11.2023

V příměstské části Dobrošov byly provedeny stavební úpravy stávající autobusové zastávky, včetně přilehlé plochy kontejnerového stání.

Nové zázemí pro cestující na Dobrošově Nové zázemí pro cestující na Dobrošově

Nové oplocení dětského hřiště na Husově náměstí

Pátek, 27.10.2023

Konstrukce nového oplocení je vyrobena z konstrukční oceli opatřené zinkovým základem a latě jsou vyrobeny z recyklovaného plastu.

Nové oplocení dětského hřiště na Husově náměstí Nové oplocení dětského hřiště na Husově náměstí

Nová parkovací stání na sídlišti u nemocnice

Pátek, 22.09.2023

Před novými bytovými domy na sídlišti u nemocnice vybudovalo město Náchod parkoviště pro celkem 24 stání, z toho tři jsou vyhrazena pro invalidy.

Nová parkovací stání na sídlišti u nemocnice Nová parkovací stání na sídlišti u nemocnice

Oprava chodníku v ulici Za Sodovkárnou je dokončena

Středa, 06.09.2023

Chodník, jehož oprava probíhala od poloviny srpna, se dočkal nového povrchu ze zámkové dlažby včetně výměny podkladních vrstev a silničních obrub. Do nové zámkové dlažby byly dodány a osazeny bezpečnostní prvky dle platných norem a předpisů a osazeny nové sloupy veřejného osvětlení.

Oprava chodníku v ulici Za Sodovkárnou je dokončena Oprava chodníku v ulici Za Sodovkárnou je dokončena