Dnes
Teplota: 19.0 °C

Doprava

Historické vozy

Hustota a kvalita dopravních sítí odráží a zároveň podmiňuje celkovou hospodářskou úroveň regionu. Železniční a především silniční síť zabezpečuje poměrně dobré dopravní spojení Náchoda s jednotlivými regionálními a mikroregionálními centry i s většinou obcí náchodského regionu. Samo město je pak napojeno na dopravní tepny celostátního i mezinárodního významu. Nemalý problém však představuje skutečnost, že dopravní kapacita stávajících hlavních silnic procházejících náchodským regionem a zejména jeho jádrem městem Náchodem v posledním desetiletí dosahuje mezních hodnot.

Možnosti dalších významných kvalitativních změn stávajících tras (rozšíření silnice, zvýšení kvality povrchu, světelné křižovatky, kruhové objezdy atd.) jsou v podstatě vyčerpány.

Výluka na trati 026 od 13.3. do 28.5.2019 v úseku Náchod - Police nad Metují a v úseku Náchod - Police nad Metují - Teplice nad Metují

Úterý, 12.3.2019

Z důvodu výluky na trati 026 v úseku Náchod - Police nad Metují a v úseku Náchod - Police nad Metují - Teplice nad Metují budou vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Náhradní autobusové doprava bude organizována dle výlukového jízdního řádu.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Masopust se blíží

Středa, 27.2.2019

Z důvodu konání akce „Sousedský masopust“ dne 2. 3. 2019 na Masarykově náměstí v Náchodě dojde k částečné uzavírce Masarykova náměstí a to od 1. 3. 2019 od 18:00 hod. do 2. 3. 2019 do 20:00 hod.

Masopust se blíží Masopust se blíží

Náchod nesouhlasí se zrušením vlakové zastávky v Malém Poříčí

Úterý, 26.2.2019

Náchodští radní projednali na svém jednání v pondělí 25. února 2019 žádost Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, odboru dopravy a silničního hospodářství, o vyjádření k úpravě obsluhy železničních zastávek v návaznosti na revitalizaci trati v úseku Náchod-Hronov.

Dopravní omezení v ulici Raisova

Úterý, 19.2.2019

Upozorňujeme řidiče, že z důvodu výstavby nové kanalizace dojde k omezení průjezdu v křižovatce ulic Raisova a Janáčkova.

Starší zprávy