Dnes
Teplota: 25.7 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci

Úterý, 5.6.2018

Ve dnech 30. 5. - 3. 6. 2018 se uskutečnil 46. ročník mezinárodního sborového festivalu "Svátky písní".

Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci

Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci

Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci Vítězné CANTO na Svátcích písní v Olomouci

Nová náchodská kniha Mariáš v Beránku

Pondělí, 4.6.2018

Městské divadlo v Náchodě vás srdečně zve na prezentaci knihy Aleše Fetterse o významném náchodském rodákovi Vratislavu Blažkovi "Mariáš v Beránku", která se koná ve středu 20. června 2018 v 18 hodin v malém sále. Knihu si zájemci budou moci na místě zakoupit a nechat podepsat autorem.

Mariáš v Beránku Mariáš v Beránku

Mariáš v Beránku Mariáš v Beránku

Mariáš v Beránku Mariáš v Beránku

BAMBIFEST v zahradách Déčka

Čtvtek, 24.5.2018

V areálu SVČ Déčko proběhl další ročník Bambifestu. Jedná se o přehlídku volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Celostátní soutěž MŠMT ve hře komorních orchestrů. Najdete úspěšnější školu?

Pátek, 18.5.2018

V Olomouci se ve dnech 11. - 12. května 2018 konalo "orchestrální mistrovství republiky".

Starší zprávy