Dnes
Teplota: 2,4 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Inspirace osobností Karla IV.

Úterý, 31.10.2017

Ve vstupním prostoru Městské knihovny v Náchodě byla dnes odpoledne otevřena zajímavá výstava dětských výtvarných prací. Jedná se o mezinárodní projekt putovní výstavy inspirované osobností Karla IV., v němž jednotlivé země přidávají svůj díl pohledu na společné téma, kterým byly v tomto případě vánoční zvyky a tradice.

Inspirace osobností Karla IV. Inspirace osobností Karla IV.

Inspirace osobností Karla IV. Inspirace osobností Karla IV.

Inspirace osobností Karla IV. Inspirace osobností Karla IV.

Náchodské Dny poezie

Pátek, 20.10.2017

8. ročník - Listopad 2017 - „Labyrint světa poezie“

Náchodské Dny poezie Náchodské Dny poezie

Letošní poslední výměna fotografií exteriérové výstavy na Karlově náměstí

Pondělí, 16.10.2017

Letos byly již potřetí obměněny fotografie, které které vznikly při společných workshopech českých a polských fotografů.

Finále soutěže BATIST Nejsestřička roku v Náchodě

Sobota, 7.10.2017

Již devátý ročník soutěže BATIST Nejsestřička roku hostí tento víkend město Náchod. Dvanáct finalistek přivítali v pátek 6. října 2017 v obřadní síni náchodské radnice také představitelé samosprávy, kraje, sponzorů akce a významné osobnosti regionu, které soutěž pořádanou panem Davidem Novotným dlouhodobě podporují.

Starší zprávy