Dnes
Teplota: 18,5 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Den a noc otevřeného pivovaru PRIMÁTOR proběhne na sv. Václava

Pátek, 22.9.2017

Náchodský pivovar PRIMÁTOR bude slavit Dny českého piva v hospodách i v pivovaru. Ve čtvrtek 28. září 2017 ve svátek svatého Václava, patrona pivovarníků a sladovníků bude probíhat DEN A NOC OTEVŘENÉHO PIVOVARU.

Plakát Plakát

Den a noc otevřeného pivovaru PRIMÁTOR Den a noc otevřeného pivovaru PRIMÁTOR

Výstava – 120 let ZŠ Komenského Náchod

Úterý, 19.9.2017

Největší základní škola v Náchodě – ZŠ Komenského má za sebou již 120. výročí existence.

Fotografie č.2 vestibul knihovny s výstavou  Fotografie č.2 vestibul knihovny s výstavou

Fotografie č.1: (zleva ) Miroslav Brát – místostarosta Náchoda s gescí pro školství, Mgr. František Majer – ředitel školy, Mgr. Karel Petránek – předseda rady školy. Fotografie č.1: (zleva ) Miroslav Brát – místostarosta Náchoda s gescí pro školství, Mgr. František Majer – ředitel školy, Mgr. Karel Petránek – předseda rady školy.

Vyšla nová kniha!

Čtvtek, 14.9.2017

V sobotu 9. září se na Pevnosti Dobrošov k připomínce 80. výročí zahájení stavby pevnosti křtila nová kniha Richarda Švandy.

Výstava ZŠ Komenského

Čtvtek, 14.9.2017

Základní škola Komenského v Náchodě si vás dovoluje pozvat na výstavu „Komenda slaví 120 let“, která se uskuteční od pondělí 18. září do pátku 22. září ve vestibulu Městské knihovny v Náchodě.

Starší zprávy