Svatovavřinecká pouť v Náchodě

Pondělí, 12.8.2019

10. srpna slaví svůj svátek svatý Vavřinec - patron archivářů, knihovníků, kuchařů a koželuhů, jeden z patronů města Řím, jehož jméno nosí i dominanta náchodského Masarykova náměstí - kostel sv. Vavřince.

Svatovavřinecká pouť v Náchodě Svatovavřinecká pouť v Náchodě

Svatovavřinecká pouť

Čtvtek, 8.8.2019

Od čtvrtka 8. srpna ožije Masarykovo náměstí pouťovým veselím. Svatovavřinecká pouť nabídne v sobotu 10. srpna doprovodný program v kostele sv. Vavřince, kde proběhne poutní mše svatá se svěcením chleba.

Plakát - žehnání chelba Plakát - žehnání chelba

Program Program

Ilustrační foto Ilustrační foto

Prohlídky v kostele sv. Vavřince

Čtvtek, 18.7.2019

Od 15. července do 24. srpna je pro veřejnost otevřen kostel sv. Vavřince na Masarykově náměstí v Náchodě. Návštěvníci mohou využít bezplatný podrobný výklad přítomného průvodce.

Na Pivobraní zahrají při degustaci z píp čtrnácti pivovarů Škwor, Ivan Mládek i Pokáč

Úterý, 16.7.2019

Na Pivobraní v sobotu 20. července vystoupí Škwor, Banjo Band Ivana Mládka, Pokáč i Jakub Děkan. Tekutý chléb nabídne čtrnáct pivovarů včetně jednoho polského.

Starší zprávy