Starší zprávy

Svatovavřinecká pouť v Náchodě

Pondělí, 12.8.2019

10. srpna slaví svůj svátek svatý Vavřinec - patron archivářů, knihovníků, kuchařů a koželuhů, jeden z patronů města Řím, jehož jméno nosí i dominanta náchodského Masarykova náměstí - kostel sv. Vavřince.

Svatovavřinecká pouť v Náchodě Svatovavřinecká pouť v Náchodě

Svatovavřinecká pouť

Čtvrtek, 8.8.2019

Od čtvrtka 8. srpna ožije Masarykovo náměstí pouťovým veselím. Svatovavřinecká pouť nabídne v sobotu 10. srpna doprovodný program v kostele sv. Vavřince, kde proběhne poutní mše svatá se svěcením chleba.

Plakát - žehnání chelba Plakát - žehnání chelba

Program Program

Ilustrační foto Ilustrační foto

Prohlídky v kostele sv. Vavřince

Čtvrtek, 18.7.2019

Od 15. července do 24. srpna je pro veřejnost otevřen kostel sv. Vavřince na Masarykově náměstí v Náchodě. Návštěvníci mohou využít bezplatný podrobný výklad přítomného průvodce.

Prohlídky v kostele sv. Vavřince Prohlídky v kostele sv. Vavřince

Na Pivobraní zahrají při degustaci z píp čtrnácti pivovarů Škwor, Ivan Mládek i Pokáč

Úterý, 16.7.2019

Na Pivobraní v sobotu 20. července vystoupí Škwor, Banjo Band Ivana Mládka, Pokáč i Jakub Děkan. Tekutý chléb nabídne čtrnáct pivovarů včetně jednoho polského.

Pivobraní plakát 2019 Pivobraní plakát 2019

Banjo band Banjo band

Slavnostní přijetí členů smyčcových souborů ZUŠ Náchod vedením města

Úterý, 25.6.2019

V pondělí 24. června 2019 rozezněla prostory obřadní síně náchodské radnice dvě smyčcová uskupení náchodské základní umělecké školy – Kvarteto a Kvinteto – pod vedením svého učitele Lukáše Janka a v doprovodu zástupkyně ředitele Oksany Ciporenko.

Slavnostní přijetí členů smyčcových souborů ZUŠ Náchod vedením města Slavnostní přijetí členů smyčcových souborů ZUŠ Náchod vedením města

Sborník Rodným krajem č. 58

Pátek, 21.6.2019

V těchto dnech se dostává mezi čtenáře další číslo vlastivědného sborníku Rodným krajem.

Sborník Rodným krajem č. 58 Sborník Rodným krajem č. 58

Dny otevřených ateliérů - DOA 2019 v Náchodě

Čtvrtek, 13.6.2019

Tuto sobotu otevřou své dveře v rámci akce Dny otevřených ateliérů - DOA 2019 i umělci z Náchoda.

DOA 2019 DOA 2019

AMAG AMAG

postup postup

Festival zážitků zahájen – prázdniny plné zábavy mohou začít!

Pondělí, 10.6.2019

Festival zážitků zahájen – prázdniny plné zábavy mohou začít!

ČERVEN 2019 FZ zahájen - logo FZ ČERVEN 2019 FZ zahájen - logo FZ

Festival zážitků zahájen Festival zážitků zahájen