Sobota, 04.11.2023Nové molo v Bělovsi na řece Metuji mělo premiéru!

Nové molo v Bělovsi na řece Metuji mělo premiéru!

Oddíl dálkového a zimního plavání Metujští Tygři připravil v sobotu 4. 11. 2023 pro otužilce z celé České republiky poprvé závody v areálu Malých lázní v Bělovsi - první ročník v zimním plavání o pohár běloveských pramenů!

Na účastníky, kteří měli zázemí v prostorách Vily Komenský, čekala na tratích 100, 250, 500 a 1000 metrů voda o teplotě bezmála devět stupňů Celsia.

Zahájení závodů si nenechali ujít místostarostové Jan Čtvrtečka a Milan Vik, ceny těm nejlepším předával odpoledne na kolonádě starosta Jan Birke.

Svou premiéru mělo i nové molo, jehož instalaci a zprovoznění zajistila příspěvková organizace města Náchoda - Správa přírodních zdrojů a lázní Běloves, která je zároveň i jeho správcem. Plovoucí molo CRODOCK je určeno především pro tréninkové aktivity sportovního klubu otužilců a má univerzální a všestranné použití. Je konstruováno tak, aby vydrželo celoroční změny povětrnostních podmínek a bez známek opotřebení odolalo letnímu UV záření i tuhým zimním mrazům.

Děkujeme všem organizátorům závodů a náchodským otužilcům přejeme, aby jim nové molo dobře sloužilo při trénincích!

O pohár běloveských pramenů O pohár běloveských pramenů