Město

Starší zprávy

Opravy v náchodských školách finišují

Středa, 21.8.2019

Začátek nového školního roku se nezadržitelně blíží. Finišuje proto také většina stavebních prací a úprav v náchodských školách, do kterých letos putuje téměř 15 milionů z městského rozpočtu.

Technická místnost Kočovna Technická místnost Kočovna

Sokolská - třída Sokolská - třída

Sokolská - střecha Sokolská - střecha

Ludvík a Dáša se musí hýbat - náchodským medvědům se změnilo krmení

Úterý, 20.8.2019

Medvědi Ludvík a Dáša žijí na náchodském zámku již od roku 1995. Medvědárium o rozměrech 74 x 12 metrů bylo zřízeno v bývalém hradním příkopu a je největší svého druhu v České republice. Zvířatům, o které pečuje společně Město Náchod, Národní památkový ústav a ZOO Dvůr Králové, poskytuje dostatečný výběh i prostor pro skotačení. Tohoto prostoru bude navíc nově více využíváno také při jejich krmení.

Ludvík a Dáša se musí hýbat - náchodským medvědům se změnilo krmení Ludvík a Dáša se musí hýbat - náchodským medvědům se změnilo krmení

Pivovar PRIMÁTOR se Stoutem potvrdil loňský úspěch na World Beer Awards

Čtvrtek, 15.8.2019

V Londýně se 7. srpna udělovaly ceny World Beer Awards, určené pro nejlepší piva světa.

Pivovar PRIMÁTOR se Stoutem potvrdil loňský úspěch na World Beer Awards Pivovar PRIMÁTOR se Stoutem potvrdil loňský úspěch na World Beer Awards

Nové parkoviště v ulici Bílkova

Středa, 14.8.2019

Od dnešního dne slouží obyvatelům v ulici Bílkova nové parkoviště. Stavební práce na úpravě ploch u obytných domů prováděly Technické služby Náchod, s.r.o., od 18. června.

Nové parkoviště v ulici Bílkova Nové parkoviště v ulici Bílkova

Poděkování Teplárny Náchod obyvatelům Plhova

Pondělí, 12.8.2019

Vážení obyvatelé městské části Náchod–Plhov, společnost innogy Energo, s.r.o., v těchto dnech dokončuje venkovní část prací na „Teplofikaci Plhov – přechod na teplovodní medium“.

logo logo

Poděkování Teplárny Náchod obyvatelům Plhova Poděkování Teplárny Náchod obyvatelům Plhova

Oprava fasády náchodské radnice je dokončena

Středa, 7.8.2019

V červnu a v červenci probíhala oprava fasády dvorní části radnice čp. 40 na Masarykově náměstí. Stavbu za bezmála 855 tisíc korun provedla firma ENTAZE s.r.o. a zhotoviteli se podařilo zkrátit smluvně sjednaný termín dokončení stavby o celé dva měsíce.

Oprava fasády náchodské radnice je dokončena Oprava fasády náchodské radnice je dokončena

Jiráskovo koupaliště nabízí v letošní sezoně pár novinek

Úterý, 6.8.2019

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a počasí jistě ještě nabídne další příležitosti k návštěvě Jiráskova koupaliště v Náchodě.

Jiráskovo koupaliště nabízí v letošní sezoně pár novinek Jiráskovo koupaliště nabízí v letošní sezoně pár novinek

Prázdninové opravy v základních školách

Pondělí, 5.8.2019

V náchodských základních školách se nezahálí ani o prázdninách.

ZŠ Náchod-Plhov ZŠ Náchod-Plhov