Dnes
Teplota: -0.7 °C

Středa, 6.12.2017Náchodští hasiči dostali "dárek od Ježíška" už dnes

Náchodští hasiči dostali "dárek od Ježíška" už dnes


Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Náchod postupně obnovuje svoji výstroj a výzbroj. V letošním roce se tak díky dotaci Královéhradeckého kraje ve výši 250 tisíc korun a spoluúčasti města Náchoda ve výši více než 30 tisíc korun podařilo vybavit jednotky Náchod a Běloves 34 novými zásahovými přilbami.

Ty dnes odpoledne předal dobrovolným hasičům starosta Náchoda Jan Birke za účasti vicepremiéra Pavla Bělobrádka a místostarosty Miroslava Bráta u vánočního stromu na Masarykově náměstí.

„Hasiči mění své přilby po deseti letech a změna k lepšímu je na první pohled patrná. Znovu a znovu děkuji hasičům za jejich práci, dobře ale vím, že kromě obrovského nadšení a odhodlání potřebují ke své práci odpovídající vybavení. Proto jsem nadšený stejně jako oni, že dnes drží v rukou nové moderní zásahové přilby," uvedl starosta Jan Birke.

„Ať vám nové vybavení dobře slouží, a především chrání vaše zdraví při zásahu," dodal při slavnostní příležitosti vicepremiér a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek.

„Staré přilby byly již značně opotřebeny a nesplňovaly například prvky pro ochranu zraku, barevný odstín pro zlepšení viditelnosti za zhoršených světelných podmínek, možnost okamžité změny velikosti upínacího obvodu, přípravu pro možné uchycení svítidla nebo napojení masky dýchacího přístroje systémem kandahár", upřesnil velitel jednotky Tomáš Kavan.

Nové přilby jsou od rakouského výrobce Rosenbauer typ Titan. Vybraný typ je žhavou novinkou na trhu od roku 2015. Hasičské testy a recenze prezentují přilbu jako "nejlepší hasičskou přilbu všech dob". Univerzální velikost, dokonalé nastavení vnitřní části a malá hmotnost. Možnost jednoduchého připevnění svítidla nebo termokamery. Možnost volby různých barevných odstínů a reflexích polepů. Nová přilba bude vybavena čirým štítem a brýlemi, nomexovým zátylníkem. Barevné provedení je v odstínu žlutozelená a povrch doplněn červeným reflexním polepem. 

Královéhradecký kraj poskytl z dotačního fondu účelovou neinvestiční dotaci ve výši 250.000 Kč na realizaci projektu číslo 17RGI02-0266 „Modernizace zásahových osobních ochranných prostředků pro JSDH Náchod". Dotace byla určena na zlepšení bezpečnosti a komfortu zasahujících hasičů JSDH Náchod pro obnovu a modernizaci vybavení osobními ochrannými prostředky.


Náchodští hasiči dostali "dárek od Ježíška" už dnes Náchodští hasiči dostali "dárek od Ježíška" už dnes

Náchodští hasiči dostali "dárek od Ježíška" už dnes Náchodští hasiči dostali "dárek od Ježíška" už dnes

Další v galerii 16

Další zprávy /