Čtvrtek, 27.06.2019Památku obětí komunismu si dnes připomněli v Náchodě

Památku obětí komunismu si dnes připomněli v Náchodě

Památku obětí komunismu uctili dnes dopoledne místostarostka města Náchoda Pavla Maršíková a zástupci místní organizace Konfederace politických vězňů. Společně položili květiny u památníku obětem komunismu v parku u budovy okresního soudu.

Den památky obětí komunistického režimu si v ČR připomínáme od roku 2004 na památku Milady Horákové, Jana Buchala, Oldřicha Pecla a Záviše Kalandry, kteří byli popraveni po politickém procesu komunistického režimu Československa 31. května - 8. června 1950. Oběšeni byli všichni na Pankráci dne 27. června 1950.

Památku obětí komunismu si dnes připomněli v Náchodě Památku obětí komunismu si dnes připomněli v Náchodě