Dnes
Teplota: 17.3 °C

Pátek, 24.05.2019Náchodští Sokolové reprezentující TJ Sokol Náchod v silových sportech opět skvěle vstoupili do další závodní sezóny

Prvním závodem pro ně letos bylo Mezinárodní mistrovství České Republiky v silovém trojboji a dřepu GPC, které se konalo 22. - 24. března 2019 v Trutnově. Martin Horák vybojoval stříbro v silovém trojboji RAW - kategorie Muži Masters do 110 kg s celkovým vynikajícím výkonem 652,5 kg. Ještě lépe se mu dařilo v samostatném dřepu RAW - kategorie Muži Masters do 110 kg, kde získal s výkonem 240 kg zlatou medaili. Třešničkou na dortu pak byl ještě zisk poháru za 2. místo v absolutním pořadí závodníků napříč váhovými kategoriemi v dřepu RAW, kde získal přepočtem 221,2142 bodů. Dorostenec David Horák vybojoval bronz v silovém trojboji RAW - kategorie dorostenci do 75 kg s výkonem 335 kg a zlato v dřepu RAW - kategorie dorostenci do 75 kg s výkonem 105 kg. Také David si z Trutnova kromě medailí odvezl i pohár za 2. místo v absolutním pořadí závodníků napříč váhovými kategoriemi v dřepu RAW, získal přepočtem 143, 3767 bodů.

Nutno poznamenat, že době konání závodů v Trutnově proběhlo vyhlášení výsledků ankety ČUS - Sportovec roku 2018 okresu Náchod. Oba výše jmenovaní závodníci v této anketě získali krásné bodové hodnocení. Martin Horák obsadil 2. místo v kategorii jednotlivci - dospělí a David Horák 1. místo v kategorii jednotlivci - mládež.

Dalším závodem bylo Mezinárodní mistrovství ČR v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu WUAP, které se konalo 4. - 5.5.2019 v Novém Boru. Martin Horák zde získal zlatou medaili v silovém trojboji RAW - kategorie Muži Masters do 110 kg s výkonem 642,5 kg a David Horák získal bronzovou medaili v silovém trojboji RAW - kategorie Dorostenci do 75 kg s výkonem 335,0 kg.

Oba závodníci se tedy nominovali na Mistrovství Evropy GPC v silovém trojboji, dřepu, benchpressu a mrtvém tahu. To se konalo v maďarském Tiszakécske ve dnech 20. - 26.5.2019. I v evropské konkurenci skvěle obstáli. Martin Horák zde získal zlatou medaili v silovém trojboji RAW - kategorie Muži Masters do 110 kg s výkonem 650,0 kg a David Horák získal bronzovou medaili v silovém trojboji RAW - kategorie Dorostenci do 75 kg s výkonem 347,5 kg.