Čtvrtek, 25.02.2016Přeshraniční konference Česko-polský kulturní most

Přeshraniční konference Česko-polský kulturní most

Ve dnech 22-23. února ve Středisku volného času Déčku Náchod proběhla česko-polská konference v rámci projektů „Participace" a „Česko-polský kulturní most" ve spolupráci s organizacemi Fundacja Qdowa a Fundus Glacensis. Hlavním tématem byla přeshraniční spolupráce v Kladském pomezí.

Více než 100 zástupců z různých polských a českých organizací - představitelů měst, neziskových organizací, škol, spolků, knihoven, sportovních klubů a informačních center - se sešlo k diskusi o potřebách a možnostech společných projektů. Jednalo se o oblastech kultury, práce s mládeží s důrazem na participaci, školství, sportu, cestovním ruchu, sociálních službách a životním prostředí.

Konferenci zahájili náchodský starosta Jan Birke a starosta Kudowy Zdrój Piotr Maziarz. Byla jasně prezentována myšlenka Evropského města Náchod-Kudowa Zdrój a společná strategie rozvoje měst.

Přeshraniční konference Česko-polský kulturní most Přeshraniční konference Česko-polský kulturní most