Pondělí, 17.06.2019Atletická olympiáda základních škol 2019 zná své vítěze

Atletická olympiáda základních škol 2019 zná své vítěze

Na atletickém stadionu Hamra se v pondělí 17. června sešlo na 200 závodníků z celého náchodského regionu, aby opět po roce přeměřili své síly v atletických disciplínách, jakými jsou tzv. krátké běhy (60m), dlouhé běhy (800m), skok do dálky a výšky a hod kriketovým míčkem resp. koulí. Celkovým očekávaným vítězem mezi školami se s velkým bodovým náskokem stala ZŠ Plhov, která tak obhájila loňské vítězství a odnášela si šek ve výši 2.000 Kč na nákup sportovního vybavení. Velkým překvapením se stalo vítězství ZŠ a MŠ Machov v hodnocení škol 2. stupně, před ZŠ Jaroměř a ZŠ Police nad Metují. V hodnocení škol 1. stupně vyhrála opět ZŠ Plhov před ZŠ Hronov a ZŠ Komenského Náchod. Akci organizovala již potřetí Kulturní a sportovní nadace města Náchoda za sponzorské účasti Města Náchod, Primátoru Náchod a.s., Pekáren a cukráren Náchod a.s. a firmy Wimex, s. r. o.

3. ročník atletické olympiády 3. ročník atletické olympiády