Dnes
Teplota: 3.8 °C

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PRAMENÍKU JAKUB V BĚLOVSI

Prameník Jakub v Bělovsi Náchod


06.04.2024 v 15:00
Vstupné: 

Legendární minerálka IDA se vrací do Náchoda.

Po dlouhých letech se prameník Jakub v areálu Velkých lázní u řeky Metuje otevírá pro veřejnost! Přijďte tento historický okamžik oslavit v sobotu 6. dubna 2024 od 15 hodin společně s námi. Jedná se o další důležitý krok k obnově lázeňské tradice v našem městě. A to zdaleka není vše!
Letos byla zahájena realizace dalšího významného česko-polského projektu „Balneum Glacensis". Město Náchod v rámci projektu obnoví bývalou lázeňskou kolonádu IDA ve Velkých lázních, které bude navrácen historický vzhled z přelomu 19. a 20. století. Po dokončení se budova stane nejen odpočinkovým místem s prameništěm minerální vody, ale vznikne zde i nová unikátní expozice mapující historii lázeňství v Náchodě.

BEZ VAŠÍ POMOCI TO NEDOKÁŽEME.

  • Máte doma pohlednice, keramická pítka, plakáty, reklamní tiskoviny nebo další tištěné materiály?
  • Jakékoliv další předměty spojené s historií lázeňství v Náchodě nebo minerálkami IDA, HEDVA nebo NÁCHODKA?
  • Poskytněte je do připravované městské expozice a vytvořte ji společně s námi!
  • Každý dárce bude odměněn drobnou pozorností
  • Předměty můžete přinést přímo na slavnostní otevření prameníku nebo do infocentra v Malých lázních během otevírací doby (po-ne 9:00-12:00, 12:30-16:00).

Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření prameníku spojené s požehnáním pramene IDA. Nenechte si tuto příležitost ujít a přijďte ochutnat oblíbenou minerálku. Těšíme se na setkání.Přílohy:

Slavnostní otevření prameníku Jakub v areálu Velkých lázní v Bělovsi     (37464_7043105319.jpg / 0,28 MB)