Dnes
Teplota: 10.1 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Městská knihovna Náchod informuje

Pondělí, 26.4.2021

Od 12. dubna 2021 je zrušeno výdejní okénko a knihovna je otevřena každý všední den tedy od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin oddělení pro dospělé a od 12 do 17 hodin oddělení pro děti.

Uklidme_Cesko_2021-1-1 Uklidme_Cesko_2021-1-1

Pohádková procházka Pohádková procházka

Pojďte ven s komiksem Pojďte ven s komiksem

Otevřená výzva pro umělce: Dny otevřených ateliérů

Čtvtek, 18.2.2021

Centrum podpory uměleckých aktivit vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce z oblasti výtvarného umění pro účast v 9. ročníku výtvarného festivalu Dny otevřených ateliérů – (DOA). Akce se opět uskuteční o víkendu v červnu.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Na slyšenou! s Police Symphony Orchestra

Čtvtek, 28.1.2021

Symfonický orchestr z Police nad Metují - Police Symphony Orchestra - připravil na tuto sobotu 30. ledna 2021 v čase od 15:00 – 15:20 hodin pro všechny své příznivce i náhodné kolemjdoucí ojedinělý hudební happening _Na slyšenou! s Police Symphony Orchestra“.

Upozornění na uzavření poboček Městského informačního centra Náchod

Středa, 23.12.2020

Na základě nařízení vlády ČR budou pobočky Městského informačního centra na Masarykově náměstí a Malé lázně v Náchodě ode dne 27. prosince 2020 do odvolání uzavřeny.

Starší zprávy