Dnes
Teplota: 5.5 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

REVOLUTION TRAIN v Náchodě nabídne 8. 11. 2021 ojedinělou protidrogovou prevenci

Sobota, 16.10.2021

Hlavním cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN, který zastaví ve vlakové stanici Náchod v pondělí 8. listopadu 2021,je prostřednictvím zapojení smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej především k pozitivnímu životu.

Plakát Plakát

ilustrační foto ilustrační foto

Mezinárodní den archeologie! Již tuto sobotu 16. 10. také v Náchodě!

Čtvtek, 14.10.2021

Nenechte si ujít mimořádnou příležitost prohlídky právě probíhajícího archeologického výzkumu v místech budoucího staveniště Spolkového domu v Náchodě v Hurdálkově ulici!

Plakát Plakát

ilustrační foto ilustrační foto

Hvězda orientu 2021

Pondělí, 11.10.2021

Neděle 10. 10. 2021 patřila v Městském divadle Dr. J. Čížka 10. ročníku taneční přehlídky HVĚZDA ORIENTU.

Prosba o poskytnutí dýní

Středa, 6.10.2021

Městské informační centrum Malé lázně Běloves shání dýně na dlabání na halloweenské  dílničky pro děti. 

Starší zprávy