Dnes
Teplota: 27.6 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí.

Městská knihovna, Muzeum Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, nabízejí bohatý celoroční program. V Divadle Dr. Josefa Čížka probíhá každý měsíc pravidelný kulturní program různých žánrů pro širokou veřejnost.

Středisko volného času Déčko naplňuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Kino Vesmír promítá celoročně filmy včetně uvádění premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, které svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu jim poskytuje již téměř 30 let fungující Kulturní a sportovní nadace města Náchoda grantovými příspěvky.

Velkému zájmu občanů se těší významné kulturní akce - festival studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna (květen), hudební přehlídka neprofesionálních komorních sdružení Camerata Nova Náchod (květen/červen), přehlídka pivovarů s kulturním programem Pivobraní (červenec), Vavřinecký jarmark (srpen), Náchodské Kuronské slavnosti (září), Náchodský výtvarný podzim (listopad) a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase.

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky

Pátek, 12.07.2024

Ve čtvrtek 11. července 2024 v podvečerních hodinách proběhla v zahradě Vily Komenský v Malých lázních vernisáž fotografické výstavy Jindřicha Klabačky s názvem Protiklady – výběr z tvorby.

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky

Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Klabačky

Oblíbený Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego se blíží

Pátek, 12.07.2024

Letošní, již 9. ročník, česko-polského Festivalu CZ-PL Pawla Królikowského se uskuteční ve dnech 26. - 28. července 2024.

Tip na víkend - výstava "100 let Fotoklubu Náchod"

Pátek, 12.07.2024

V rámci letošních oslav 770 let od první písemné zmínky o našem městě jsou pořádány akce v duchu OSLAVME TO SPOLEČNĚ. Muzeum Náchodska ve spolupráci s Fotoklubem Náchod srdečně zvou na výstavu uspořádanou u příležitosti výročí 100 let od založení fotoklubu.

Dětský den v Malých lázních se vydařil na jedničku!

Středa, 10.07.2024

V úterý 9. července proběhl v zahradě Vily Komenský v Malých lázních Běloves Dětský den, který byl plný zábavy, radosti, smíchu a soutěžení.

Starší zprávy