Dnes
Teplota: 18.7 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Pojďte do kina!

Pondělí, 2.8.2021

Zveme Vás v úterý 3. srpna 2021 ve 20 hodin do Kino Vesmír Náchod na předpremiéru dokumentárního filmu o Janu Werichovi - JAN WERICH: KDYŽ UŽ ČLOVĚK JEDNOU JE.

Pozvánka na film o Janu Werichovi Pozvánka na film o Janu Werichovi

Pozvánka na film o Janu Werichovi Pozvánka na film o Janu Werichovi

Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba

Pondělí, 2.8.2021

Pohodové prázdninové odpoledne, pěkné počasí a hlavně příjemná hudba. To všechno mohli v sobotu 31. července zažít návštěvníci Malých lázní Běloves, kteří se přišli podívat do areálu Vily Komenský.

Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba

Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba

Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba Malé lázně v Bělovsi opět rozezněla hudba

6. ročník CZ-PL festivalu v plném proudu

Pátek, 23.7.2021

Tradiční přehlídkou veteránů dnes odpoledne na náchodském Masarykově náměstí zahájili strosta Jan Birke a místostarosta Jan Čtvrtečka další, již 6. ročník, CZ-PL festivalu. Společně se starostkou Kudowa-Zdrój Anetou Potocznou a rodinou Pawla Królikowského.

Další povedený koncert v Malých lázních v Bělovsi

Úterý, 20.7.2021

Venkovní prostory Vily Komenský v neděli odpoledne opět ožily příjemnými hudebními melodiemi.

Starší zprávy