Úterý, 22.06.2021Nový příležitostný motiv ve výplatním stroji NEOPOST – již zítra – 23. 6. 2021 na poště Náchod 1

Víte, že novodobé olympijské hry jsou spjaty s významnou českou osobností, která dlouhodobě působila v Náchodě?
Je jím Dr. Jiří Stanislav Guth-Jarkovský, zakladatel a dlouholetý předseda Českého olympijského výboru, středoškolský profesor, ceremoniář prezidenta republiky T. G. Masaryka, spisovatel a překladatel. Působil v Náchodě a Ratibořicích jako vychovatel dětí prince Viléma Schaumburg-Lippé (1883-87). Do Náchoda se vrátil po odchodu z veřejného života a pobýval v domě v Purkyňově ulici, kde na jeho památku umístil Český olympijský výbor ve spolupráci s představiteli města před deseti lety pamětní desku.
U příležitosti 125. výročí I. novodobých olympijských her (1896-2021) bylo vyrobeno razítko, které bude používáno v rámci Mezinárodního olympijského dne 23. června na pobočce České pošty na Masarykově náměstí v Náchodě. Výrobu razítka zadala Česká asociace olympijské a sportovní filatelie Olympsport a ve spolupráci s Českou poštou si tak zájemci mohou v tento den nechat orazit motiv nejen na poštovní zásilky.

Návrh razítka 125 let OH Návrh razítka 125 let OH