Dnes
Teplota: 9.2 °C

Pondělí, 05.12.2016Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda

Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda


Loga

V pondělí 5. prosince 2016 vedení města Náchoda společně s vícepremiérem a náchodským zastupitelem Pavlem Bělobrádkem a za účasti dodavatele stavby slavnostně otevřeli nový most přes řeku Metuji v Náchodě-Bělovsi.

Jeho výstavba byla zahájena zbouráním původního mostu v květnu letošního roku a dokončena a zkouladována v minulém týdnu. Již několik dní před tímto termínem zde provoz probíhal v tzv. režimu předčasného užívání, tak aby usnadnil životu zdejším obyvatelům a návštěvníkům co nejdříve, a současně probíhaly dokončovací práce.

Nový mostní objekt převádí komunikaci ulice Lázeňská přes vodní tok Metuje. Založení mostu je na maloprůměrových mikropilotách vetknutých do skalního horizontu. Nosná konstrukce je dlouhá 24,5 metru a celková délka mostu dosahuje téměř 33 metrů. Provoz na mostu je koncipován jako obousměrný s šířkou vozovky 4,0 m s jednostranným obousměrným chodníkem šířky 1,5 m.

„Na novém mostě je osazeno architektonicky působivé zábradlí, které doplňují tři svítidla a scénické osvětlení umístěné v konstrukci betonových sloupků zábradlí a v podhledu nosné konstrukce. Ve večerních hodinách se tak příchozím nabízí opravdu pěkný pohled v tomto koutu Náchoda", uvedl starosta Jan Birke.

Zhotovitelem tohoto díla, které si z městského rozpočtu vyžádalo částku bezmála 10,7 mil. Kč, je společnost EUROVIA CS, a.s., Praha.

 

Symbolickou pásku přestřihli za Město Náchod (na fotce zleva): starosta Jan Birke, místopředseda vlády a současně náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek, koaliční partner Tomáš Šubert, místostarostové Jan Čtvrtečka, Miroslav Brát a Pavla Maršíková, za dodavatele díla - firmu EUROVIA CS, a.s., ředitel závodu Čechy východ Michal Šumpík a náchodský radní Jiří Maršík.


Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda

Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda Nový most v Bělovsi už slouží občanům a zkrášluje tento kout Náchoda

Další v galerii 12

Další zprávy /