Teplota: -5.3 °C

Čtvrtek, 12.1.2017Pracovní setkání k česko – polskému projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS

Pracovní setkání k česko – polskému projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS

AQUA MINERALIS GLACENSIS

Na náchodské radnici se uskutečnilo pracovní  setkání, které do zasedací síně přivedlo kromě zástupců města Náchoda i představitele samospráv Hronova  a polských měst Kudowa Zdrój a Duszniki. Předmětem jednání byl společný česko - polský projekt AQUA MINERALIS GLACENSIS. Město Náchod na jednání zastupovali místostarostové Miroslav Brát a Ing. Jan Čtvrtečka.

„Projektová žádost splnila všechny podmínky a byla 5. ledna 2017 doporučena monitorovacím výborem ke spolufinancování z prostředků programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko. Projekt byl podpořen částkou 2 165 623,90 EUR.  Jednalo se o ryze pracovní jednání, které definovalo další nutné kroky, které společný projekt opět posunou blíže k praktické realizaci. Dohodli jsme se však, že samozřejmě  uskutečníme i vhodnou slavnostní prezentaci, která AQUA MINERALIS GLACENSIS představí široké veřejnosti na obou stranách hranice", říká   místostarosta Miroslav Brát.

Pracovní setkání k česko – polskému projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS Pracovní setkání k česko – polskému projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS