Sobota, 25.04.202010 tisíc roušek darem do náchodského rouškomatu

10 tisíc roušek darem do náchodského rouškomatu

O provoz rouškomatu před budovou náchodské radnice je i nadále velký zájem. V provozu je od 30. března a za tu dobu prošlo jeho útrobami více než 40 tis. roušek. Město Náchod zprostředkovává tuto výhodnou nabídku k nákupu ochranných prostředků pro občany Náchoda především díky darům, kterých se mu dostává.

V tomto týdnu jsme obdrželi od společnosti SWONIA a.s. ve spolupráci s Czech - China Centrum, z.s., dalších 10 tisíc kusů roušek! Děkujeme za velmi cenný dar, který od zástupců společnosti SWONIA, a.s., osobně převzal ve středu 22. 4. v Praze starosta Jan Birke!

Projekt rouškomatu tak vlastně díky dárcům pomáhá dvakrát. V první řadě jsou jeho prostřednictvím ochranné prostředky občanům dostupné, v druhé řadě bude výtěžek z rouškomatu použit v sociálních službách k nákupu potřebného vybavení pro klienty Městského střediska sociálních služeb Marie.

Děkujeme všem, kteří v této době nezištně pomáhají!

10 tisíc roušek darem do náchodského rouškomatu 10 tisíc roušek darem do náchodského rouškomatu