Zaběhl se mi pes, co mám dělat?

V první řadě nepodléhejte panice a při jeho hledání zvolte například následující postup:

- psa hledejte v okolí místa, kde se ztratil,
- hledejte v místech, kam s ním často chodíte, v místech, které Váš pes zná,
- hledejte v okolí místa bydliště. Často se stává, že zatímco psa hledáte všude možně, on na Vás čeká před domem,
- zavolejte známým "pejskařům" a ptejte se jich, zdali Vašeho psa neviděli. Nebojte se je požádat, aby Vám pomohli s hledáním. Obzvláště ti, kteří již tuto situaci zažili, Vám rádi pomohou,
- můžete také zavolat veterinárním lékařům v Náchodě, zda neošetřovali psa, který vypadal jako ten Váš.

V případě, že jste psa nenalezli, zavolejte na služebnu (491 426 186, mobil 739 548 951) Městské policie Náchod a zeptejte se, zda už nebyl Váš pes odchycen. Může se stát, že Váš pes je již v bezpečí kotce městské policie na adrese Hurdálkova 406 (vedle kina Vesmír) Náchod. V případě, že ještě nebyl odchycen, můžete požádat stálou službu, aby Vás v případě nálezu psa strážníky MP kontaktoval na Vašem tel. čísle. Nezapomeňte, pokud psa najdete, zavolat zpět a oznámit, že jste psa nalezli, aby stálá služba mohla informovat hlídky, které mezitím psa také hledají.


Na závěr bychom Vás rádi upozornili na možnost, že strážníci Vašeho psa uvidí, ale odchytit se jim ho nepodaří. Každý pes nepřijde k cizímu člověku (někdy i k vlastnímu pánovi) na takovou vzdálenost, aby mohl být úspěšně odchycen. V tomto případě Vás budou strážníci kontaktovat na Vašem tel. čísle. Pak už bude na Vás, dostavit se co nejdříve na místo a pokusit se svého psa odchytit.